Drukuj

Witamy serdecznie na pokładzie SZKUTNIKA
Wydawnictwo SZKUTNIK powstało z inicjatywy miłośników spraw morskich. Nie mogąc doczekać się wydania przez inne wydawnictwa interesujących nas modeli kartonowych i planów modelarskich, postanowiliśmy sami je opracować i wydrukować we własnym zakresie.


Modele kartonowe i plany modelarskie SZKUTNIKA powstają na podstawie wszelkich możliwych do zdobycia materiałów. Bazujemy głównie na dokumentacji stoczniowej danej jednostki.
Dokładna dokumentacja w połączeniu z najnowszymi zdobyczami techniki w obrębie grafiki projektowania komputerowego pozwala nam na tworzenie niezwykle precyzyjnych projektów.
Dokonujemy wszelkich starań, aby nasze modele kartonowe i plany modelarskie jak najwierniej przypominały jednostki rzeczywiste w danej skali. Dbamy o najdrobniejsze detale. Wysoka jakość produktu jest dla nas najważniejsza. Każdy nasz projekt zanim trafi w ręce modelarzy jest wielokrotnie sprawdzany.
Projekty SZKUTNIKA kreślone są przez modelarzy dla modelarzy. Wiemy zatem doskonale, jakie produkty modelarskie sprawiają modelarzom najwięcej radości i satysfakcji.

Wydawnictwo SZKUTNIK zaprasza wszystkich miłośników morza i spraw morskich  do wspólnej modelarskiej zabawy. Już dziś możesz zostać prawdziwym wilkiem morskim. Poczuć smak wielkiej morskiej przygody.  
Przebywając wśród członków załogi SZKUTNIKA dowiesz się, jak trudna jest praca marynarza na pokładzie żaglowca i statku. Ile umiejętności i sprytu wymagają prace przy takielunku. Poznasz dokładnie budowę jednostek pływających od stępki, aż po top masztu. Pogłębisz własną wiedzę okrętową. Udoskonalisz swoje zdolności manualne. Poćwiczysz cierpliwość oraz wzbogacisz wyobraźnię.
Sklejając modele kartonowe razem z nami, spełnisz najskrytsze swoje marzenia. Poczujesz wiatr w żaglach. Poczujesz wibracje pokładów, szum fal, zapach nieznanych lądów oraz smak grogu. Stawisz czoło silnym sztormom, białym szkwałom i morskim odmętom. Pokonasz piratów, zatopisz wrogie okręty, zdemaskujesz przemytników, odkryjesz nieznane krainy. Daj się ponieść morskiej przygodzie.                                                                                                                              
                                    
Życzymy przyjemnej lektury i miłej zabawy z modelami SZKUTNIKA.